Ferie zimowe w Olsztynie

ferie zimowe

Ferie zimowe w Olsztynie – pomysły

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego za nami. Myślę że dla wielu rodziców okres ten minął szybko i intensywnie. Początek października dobry czas aby zacząć myśleć o tym jak nasze dziecko spędzi zbliżające się ferie zimowe. Nasze województwo przerwę w roku szkolnym rozpocznie na przełomie stycznia i lutego. Sprawdź jak zorganizować fajne ferie zimowe w Olsztynie.

Komputer nie jest rozwiązaniem

Dla większości maluchów ferie zimowe to najfajniejszy okres w szkole. Nie licząc wakacji oczywiście. Niestety problem zimowego urlopu od szkoły jest taki że pogoda nie sprzyja aktywności fizycznej i wiele dzieciaków przez dwa tygodnie siedzi przed ekranem telewizora lub komputera. Nie trzeba mówić że to nie jest zbyt dobry sposób sprzedania czasu prawda? Trzeba znaleźć rozwiązanie które będzie dobre dla dziecka a jednocześnie sprawi mu radość.

Półkolonie to świetny pomysł

Bardzo dobrym pomysłem są półkolonie. W Olsztynie takie usługi oferuje Akademia Nauki. Na czym to polega? Jest to połączenie zabawy i nauki. Dzieciaki poprzez różnego rodzaju zdania uczą się nowych rzeczy. Wszystko jest przeprowadzone w atmosferze luz i dobrzej zabawy. Ferie 2017 to kolejny rok z rzędu w którym Akademia będzie organizować półkolonie.

Nauka połączona z zabawą

Takie rozwiązanie jest idealne dla Twojego dziecka. Warto pamiętać że ludzki mózg jest bardzo specyficznym narządem. Podczas roku szkolnego jest cały czas stymulowany przez co jest w trybie nauki. Wolny okres może sprawić że mózg wejdzie w tryb spoczynku a ponowne wejście w tryb pracy zajmie kilka tygodni. Aby uniknąć takiej sytuacji potrzebna jest ciągła stymulacja która pozwoli zachować tryb pracy przez okres ferii. Takie zadanie mają właśnie półkolonie organizowane przez Akademie nauki.

Podsumowanie

Myślę drogi rodzicu że nie ma na czym się zastanawiać tylko łap za słuchawkę i rezerwuj świetną zabawę dla swojego dziecka już dziś. Nie pozwól alby Twój maluch spędził dwa tygodnie przed telewizorem. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie Akademii Nauki. Mamy nadzieje że zorganizujesz swojemu dziecko fajny czas w nadchodzące ferie.

http://www.efektywna-nauka.pl/ferie-zimowe-polkolonie-dla-dzieci-olsztyn